Ciekawe meble

Każdy człowiek pragnie mieć w swoim domu największy komfort, na jaki go tylko stać. Inspiracji szuka się z wielu miejsc i każdy ostatecznie wybiera coś innego. Dla jednych komfortowy jest wielki telewizor, dla innych fotel masujący. Obecnie jest wielki trend na łóżka kontynentalne. Standardowo występują one w lepszych hotelach i dają wysoki komfort użytkowania. Są delikatne, ale jednocześnie nie boli kręgosłup po spaniu w nich. Dzisiejszy rynek zglobalizowana ideologia slow life, która wyjątkowo mocno ceni sobie prawidłowy odpoczynek. Dlatego między innymi powstało tak wiele „zdrowych” materacy, poduszek czy kołder. Dla ludzi żyjących w ciągłym biegu czas w łóżku powinien być wykorzystany jak najlepiej.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Początki tego rodzaju mebla sięgają dopiero połowy XIX wieku, dlatego jest to dość nowy wynalazek. Składa on się z trzech warstw. Jednym z elementów jest drewniana skrzynia w której znajduje się materac sprężynowy. Łączy on się z dwiema następnymi warstwami tworząc niesamowicie wręcz wygodne posłanie. Trzy poziomy zapewniają nie tylko wygodę, ale odpowiedni nacisk na kręgosłup. Amortyzuje ruchy podczas snu i zachowuje kręgosłup w odpowiedniej postawie. Dzięki temu poranne wstawanie jest dużo łatwiejsze i praktycznie nie łączy się z bólami pleców ani innych miejsc.

Dlaczego 3 warstwy?

Najniżej znajduje się materac bonellowy, który jest na trwałe połączony z drewnianą ramą. Jest on podporą i uzupełnieniem drugiej warstwy składającej się z materaca właściwego. Jest to najczęściej model ze sprężynami kieszeniowymi, ale nie koniecznie. Osoby bardzo wymagające zwykle kupują nie tylko ze sprężynami kieszeniowymi, ale także z siedmioma strefami twardości. Ponieważ w takiej sytuacji sprężyny działają niezależnie, idealnie dopasowują się do nacisku kręgosłupa i powodują lepszą regenerację podczas snu. Ostatnią warstwą jest nakładka, czyli ostatni element odpowiadający za ten niebiański komfort.

Uwaga na fałszywki

Ponieważ jest wyraźny trend w modzie na używanie właśnie tego typu łóżek, powstało wiele podróbek. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie przed zakupem czy widoczne warstwy na pewno zawierają to co powinny, a nie są zwykłymi pustymi pudełkami. Dobry sprzedawca przy zakupie zadaje serię pytań na temat osobistych preferencji aby dobrać, właściwy styl. Istnieje wiele rodzajów łóżek kontynentalnych i wiele sposobów na ich udoskonalenie. Po określeniu potrzeb powinien poinformować jakie elementy będą do nich najlepsze, oraz do czego one służą. Warto też zaznaczyć, że jest to typ mebli przeznaczony do większych pomieszczeń. Dobrze jest więc wcześniej zastanowić się, jakie powinien mieć wymiary oraz gdzie będzie ulokowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *