Jak najlepiej wybrać łóżko?

Każdy pragnie obudzić się rano wypoczęty i pełny sił do działania. Niestety nie każdemu się to udaje. W większości przypadków jest to podyktowane nieumiejętnie dobranym otoczeniem w czasie snu, oraz nieregularnymi porami.

O czym należy pamiętać aby dobrze się wysypiać?

Po pierwsze, by była idealna temperatura. Kiedy nie jest ani za zimno, ani za gorąco, zaśnięcie nie powinno trwać długo. Najbardziej optymalna temperatura na noc powinna wahać się między 15 a 19 stopni. Oczywiście należy wziąć poprawkę na różnice indywidualne w postrzeganiu ciepła, ale od tego przedziału najlepiej zacząć przy określaniu swojej temperatury snu. Wilgotność powinna być średnio między 45 a 55 %. Dobrym pomysłem jest spać przy świeżym powietrzu. Jeśli nie ma zbyt dużych hałasów, latem można spokojnie spać przy otwartym oknie, jeśli jest zbyt głośno, zawsze można przewietrzyć pokój przed snem. Kolejnym elementem jest spanie z małą ilością jedzenia w żołądku. Ostatni posiłek powinno się zjeść mniej więcej 2 godziny przed snem. Tym sposobem żołądek nie jest pełen, proces trawienia jest już w ostatnich fazach, a jednocześnie jeszcze nie odczuwa się głodu. Najlepiej nie jeść niczego ciężkostrawnego, ani nie podjadać w nocy. W końcu sen ma być wypoczynkiem dla całego organizmu, a jeśli ktoś położy się spać, niedługo po zjedzeniu, całe ciało będzie przez dłuższy czas zaktywizowane na trawienie i nie zdąży odpocząć ani się zregenerować.

Odpowiednio dobrany materac

Jeśli jest on dopasowany do wagi, rozmiaru i stylu spania, zapewnia olbrzymią wygodę i dba o kręgosłup. Bardzo często osoby które przez długi czas spały same i nagle zaczynają spać z kimś, czują każde poruszenie partnera. Powoduje to częste wybudzanie i ostatecznie lekki sen oraz poranne zmęczenie. Jeśli partner ma tendencję do wiercenia się, częstego zmieniania pozycji, dobrze jest zakupić materace ze sprężynami kieszeniowymi. W przeciwieństwie do zwyczajnych modeli, każda ze sprężyn u nich pracuje oddzielnie. Dopasowuje się do całego ciała, a jednocześnie nie przeszkadzają drugiej osobie. Podczas zmieniania pozycji, działają jedynie sprężyny używane przez daną osobę, a nie wszystkie jak to zazwyczaj bywa w tradycyjnych.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *