Łóżka do sypialni

W dzisiejszych czasach łóżko nie pełni już jedynie funkcji przedmiotu na którym się śpi. Obecnie bardzo często pełni rolę jadalni, biura, miejsca do wspólnej zabawy i wypoczynku. Ponieważ ten wielki przedmiot przejął tak dużo ról, można oczekiwać że będzie on swoistym sercem domu. Każdy dom ma je oczywiście w innym miejscu, ale bez wątpienia godnym uwagi miejscem jest łóżko. Łóżka drewniane do sypialni 180×200 zapewniają to co ważne, czyli wygodę. Jest on przeznaczony dla dwóch osób i często jest wybierany jako najbardziej odpowiedni rozmiar. W sklepach można znaleźć jeszcze rozmiary mniejsze i większe o 20 cm szerokości.

Dlaczego łóżka drewniane do sypialni 180×200, zamiast 160×200?

Przede wszystkim zapewniają większą wygodę. Standardowe łóżko jednoosobowe ma wymiary 140×200. Czyli wymiary 160×200 są niewiele większe niż standardowo dostępne jednoosobowe. Łóżko większe aż o 40 cm zapewnia zdecydowanie większą wygodę poruszania się, przy mieszkaniu we dwójkę.

Z jakiego materiału powinien być wykonany przedmiot do spania?

Istnieje kilka możliwości odpowiedzenia na to pytanie. Zazwyczaj do wyboru są metal, drewno i tapicera. Wszystkie mają swoich zwolenników i przeciwników. Najczęściej kupowanym materiałem jest drewno. Z wielu powodów, nie zawsze uświadomionych. Przede wszystkim po prostu okazale się prezentuje. Było wykorzystywane w przemyśle meblarskim od setek lat i kojarzone jest z staropolskim przepychem. Jest to bardzo szlachetny materiał, który sam w sobie może być elementem dekoracyjnym. Podobną właściwość może mieć wersja tapicerowana. Ma wiele możliwych odcieni, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć ten jeden wymarzony. Często nadaje też pomieszczeniu bardziej przytulnego wydźwięku. Metal jest chłodny, ale także wytrzymały.

Jego najważniejszym plusem jest jednak łatwość w czyszczeniu, czego nie posiadają wspomniane wyżej materiały. Niestety minusem jest trudność w dobraniu go do odpowiedniej aranżacji. Dobrze komponuje się z ceglastym murem, niekoniecznie prawdziwym. Podobne nadaje się też dobrze do wnętrz retro, jeśli posiada eleganckie zdobienia. Atutem wersji drewnianej i tapicerowanej jest możliwość zakupu produktu razem z pojemnikami. Mogą one albo przylegać do podłoża, albo być nawet nad podłożem. Istnieje też możliwość zakupu łóżka drewnianego z wysuwaną szufladą, która może pełnić funkcję drugiego łóżka. Wystarczy umieścić w niej trochę mniejszy materac i może czekać na niespodziewanych, albo i spodziewanych gości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *