Łóżko drewniane

Praktycznie nie ma domu, w którym nie znajdowałyby się drewniane meble. Ten materiał jest jednym z najbardziej popularnych, z wielu powodów, nie tylko historycznych. Łóżko drewniane 180×200 jest jednym z najczęstszych wyborów wśród par. Niestety im bardziej czyste drewno tym jest droższe, ale i tak nie przeszkadza to miłośnikom tego materiału.

Dlaczego warto kupić czyste łóżko drewniane 180×200?

Jest to bardzo szlachetny materiał, którego piękna nawet po dziś dzień nie udało się jeszcze podrobić. Pasuje do dosłownie każdego rodzaju wnętrza, ponieważ jest estetyczne i uniwersalne. Niestety jest to jeden z najdroższych obecnie dostępnych materiałów, dlatego próbuje się stworzyć tańsze zamienniki. Meble prawdziwie z drewna są wyjątkowo wytrzymałe. Mogą posłużyć całe lata, nawet bez większych rys. Przykładem mogą być sklepy z antykami, gdzie można znaleźć potężne łóżko drewniane 180×200, wyglądające prawie jak nowe. Są ekologiczne, wysoce wytrzymałe, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, oraz kumulują ciepło. Czyli posiadanie dużej ilości mebli z drewna pozwoli nawet zaoszczędzić na ogrzewaniu. Najlepsze w tym materiale jest to, że jest ono zdrowe. Uczulenie na któryś gatunek drewna jest niezwykle rzadki, dużo częstsze jest uczulenie na któryś składnik sztucznych tworzyw. Nie ma substancji alergicznych, co oznacza że jest hipoalergiczne. Młodzi rodzice także mogą się zachwycać drewnem, ponieważ ciężej je zniszczyć i nawet małe rączki nie będą w stanie poważnie uszkodzić tych drogich mebli.

W przypadku drobnych uszkodzeń

Produkty drewniane jest także bardzo łatwo odnowić, czy zmienić im kolor. Jedyne co jest potrzebne to papier ścierny, farba do drewna byle jakiego koloru i lakier. Tarcie drewna co prawda zajmuje długo, ale można ewentualnie także kupić do tego sprzęt, dzięki czemu cała robota może zająć nie tak dużo czasu. W przypadku innych materiałów bardzo często jedyny sposób na zmianę koloru czy usunięcie zarysowań, to wymiana danych elementów. Podobnie jeśli uszkodzeniu ulegnie konkretny element łatwiej go wymienić jeśli on jest z drewna. Ogólnie produkty drewniane jeśli już jakiś element musi być wymieniony, to łatwiej go wyjąć niż w przypadku innych mebli, a w przypadku np. metalu mogłoby to być w ogóle niemożliwe. Podobnie jeśli komuś znudzi się prosty kształt drewna, a ma jakieś zdolności plastyczne, może nawet samemu wydrapać na nim jakieś wzory przy użyciu niezbyt drogiego dłutka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *