Łóżko sypialniane – jak wybrać?

Wybierając łóżko do sypialni najlepiej nie kierować się jedynie emocjami. Wygląd i wygoda są ważne, ale nie powinny być jedynymi elementami sprawdzanymi. Podobnie przedstawia się kwestia koloru. Modele dostępne w salonach meblowych zazwyczaj posiadają jeszcze kilka możliwych kolorów, dlatego kierowanie się głównie kolorem w większości przypadków jest niepotrzebne. Pierwszą rzeczą na która zazwyczaj zwraca się uwagę jest materiał wykonania oraz kształt.

Z czego może być wykonane łóżko do sypialni? – tapicera

Najczęściej widywanymi materiałami salonach jest drewno, tapicera skórzana oraz metal. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy i pasuje do innego typu wystrojów. Typ tapicerowany ma zazwyczaj konstrukcję drewnianą ale wykończoną tkaniną lub skórą. Ma bardzo bogatą kolorystykę do wyboru, dzięki czemu łatwiej jest dopasować je do wystroju wnętrza. Bardzo często w standardzie posiadają one dodatkowe pojemniki na pościel. W przypadku domu z małymi dziećmi tapicerowane meble są dużo bezpieczniejsze. Nie posiadają ostrych krawędzi, a sprzątanie po rozlanych napojach jest prostsze. Niestety minusem będzie większa niż u innych materiałów podatność na uszkodzenia. Skóra także naturalna z czasem zaczyna pękać, jeśli w czyszczeniu będzie użyte za dużo wody. W przypadku tkaniny zaś, nie trzeba się bardzo natrudzić aby ją przeciąć. Mimo to ten typ materiału kojarzony jest z elegancją i luksusem. Pasuje do przytulnych wnętrz, zarówno małych jak i dużych, a dzięki dużej gamie kolorystycznej, łatwiej go dopasować do wnętrza.

Metalowe wykonanie

Metal jest stosunkowo rzadko wybierany do roli mebli. Kojarzy on się z nowoczesnym typem wnętrz i ciężej go dobrać do wystroju. Jednakże ich największą zaletą jest wyjątkowa łatwość w czyszczeniu i trwałość. Trzeba przyznać, że biały materac i lekka metalowa rama prezentują się naprawdę stylowo. Rama może być albo prosta, nie wyróżniająca się, albo z wieloma zdobieniami. Bez względu na poszczególne zmiany ten typ pasuje świetnie do wystrojów typu retro, oraz ceglastych ścian. Niestety tego typu meble są zwykle cięższe niż inne, co oznacza sporą trudność przy ich przenoszeniu.

Klasyczne drewno

Ten typ mebli jest bardzo trwały, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Pasuje zarówno do nowoczesnych wystrojów, jak i archaicznych. Jest uniwersalny, co oznacza że świetnie wkomponuje się w każdy rodzaj wnętrza. W zależności od rodzaju drewna można oczekiwać czegoś innego. Jednym z tańszych rodzajów jest sosnowe drewno, ale jednym z najbardziej majestatycznych, dębowe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *